CC RIPER - Curling Club RIPER

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

CC RIPER

Seznamte se s CC RIPER o.s.

Dobrý den,

dovolte mi krátce představit náš klub. Předpokládám, že o curlingu už něco málo víte. Náš klub vznikl v roce 2009 v Hradci Králové. RIPER se jmenujeme po zakladateli klubu, který má firmu na distribuci pálenky. Zakladatel klub pouze založil a pak ho nechal jeho osudu, takže pálenku RIPER u nás nečekejte. Na druhou stranu je curling snad jediný sport, kde je alkohol povolený doping.

V sezóně 2013/14 jsme se rozhodli trénovat v Opočně, protože pro nás v Hradci není místo ani čas a Opočno bylo tak laskavé, že nám nabídlo právě místo a čas :)

Protože nás není mnoho a protože máme rádi curling a chceme, aby i další lidé měli rádi curling, pořádáme trvalý nábor. Pokud se k nám chcete přidat, přivítáme Vás s otevřenou náručí.

První dva tréninky na rozkoukání jsou zadarmo, potom za každou hodinu na ledě 100 kč. Pokud byste se chtěli stát součástí klubu a hrát curling se vším všudy ,popřípadě pokud byste chtěli pro své děti sportovní kroužek, pololetní příspěvky pro juniory do 21 let jsou 600 kč, pro dospělé od 21 nahoru 1200 kč.

Jako klub Vám nabízíme zhruba dvakrát měsíčně tréninky na ledě a v teplých měsících i tréninky „na sucho“. Na nich se dozvíte nějakou tu teorii, vysvětlíme Vám pravidla hry, potrénujeme balanc, zahrajeme si alespoň petanque apod. Jako členové klubu se stanete i členy Českého svazu curlingu a získáte právo účastnit se svazových soutěží a turnajů, včetně letního přípravného kurzu.

Do budoucnosti se chystáme uspořádat curlingový turnaj přímo tady v Opočně a tréninky každý týden.

Těšímese na Vás, curlingu zdar!

· Dotazy pište na curlinghk@seznam.cz, nebo se zeptejte přímo nás na tréninku.
Poznáte nás snadno, jsme ti ve žlutém :)
· Bankovní spojení pro příspěvky: 2400200449/2010
· K vaší pozornosti doporučuji rovněž oficiální stránky Českého svazu curlingu www.curling.cz

Dějiny CC RIPER


Curlingový klub RIPER vznikl na jaře roku 2009 pod záštitou královéhradeckého zimního stadionu. Během roku 2010 se celkem slušně rozrostl pod vedením Míly Mantlíka.

Hned v první sezóně svého působení se zúčastnil Mistrovství České republuky v Mixech pořádaného v Brně ve složení Míla Mantlík, Martin Dušek, Pepa Neubauer, Šárka Slavíková, Lucka Matějusová a z Trutnova půjčená Daniela Munzarová.

V následující sezóně 2010/11 byl postaven do třetí ligy mužů tým CC RIPER, otec a syn Hubálkovi hostovali v pražském týmu Ledoborci 4. Derby vyhráli Ledo 4  - 8:5.

V sezóně 2011/12 byly přihlášeny do MČR tři týmy. Do 3. ligy mužů nastoupily týmy RIPER a RIPER HD (původně od jmen Hubálek Dušek). Do 2. ligy žen přibyl tým RIPER ŽENY a byl pozitivně přijat jako příjemná inovace, jelikož ženských týmů bylo vždy méně.

Klub se každoročně účastní také Krkonošského poháru a Velké ceny Trutnova. Tyto soutěže jsou otevřené, takže v nich mohou hrát i smíšená družstva.

Víkendy v Trutnově fungují zároveň jako klubová soustředění, a sobotní mejdany jsou nejlepší curlingové akce vůbec. Curleři to umí rozjet!

Od sezóny 2013/14 jsme přesuli tréninky do Opočna. Rozhodli jsme se tak proto, že kvůli  tahanicím o hradecký Zimní stadion nám neúměrně stoupla cena tréninkových hodin. Vzhledem k téměř neexistující podpoře města by pro nás nové ceny byly likvidační. Přestože jsme úspěšný klub, který má tři týmy v celostátní curlingové lize a má na kontě množství úspěchů v Mistrovství republiky juniorů, nikdo se o nás v Hradci nezajímá, jelikož reprezentujeme menšinový sport. Naopak v Opočně na Zimním stadionu nám vyšli vstříc a nabídli našemu klubu, který potřebuje pravidelně trénovat, přijatelné podmínky. Při lajnování stadionu a malování curlingových kruhů na ledovou plochu v noci ze 4. na 5. října nám pomáhali dokonce sami hokejisté.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky